10 Oslavujme koně bez nánosníků!

Advent – den desátý

Kůň, který je zcela svobodný, nám může říct, co cítí ohledně našich rukou a udidla. Podívejme se pravdě do očí a pak přemýšlejme, co můžeme udělat, abychom situaci zlepšili. Pro lidi je jednodušší prostě koni zavřít hubu nánosníkem, ale problém tím nezmizí. Jenom my se cítíme lépe, že ho nevidíme. Ale náš kůň? Ten tolik ne…

Kůň bez nánosníku může snadno mobilizovat svou čelist, mít volný jazyk a navazující aparát uvolněný bez napětí.

Bez nánosníku nám kůň může říct, co opravdu cítí – to dobré nebo špatné. Když dokážeme žít s pravdou, je to veliká příležitost se naučit a rozvíjet mnohem čestnější úroveň komunikace.

Možná teď jezdíte s velmi volným nánosníkem, který je tam jen jako dekorace. Super! Ale dneska se domluvme, že ho dáme pryč úplně…

Ellie King had just joined the instructor training course, It’s lovely to see this beautiful Arabian face, noseband free!
Our incredible master teacher Sylvia Stössel riding her young Lusitano out in the snow. A handsome horse with no need for a noseband of any description.!
Sabine Mosen is also a Master Teacher held in very high regard. Here riding her horse in a beautifully balanced canter - sans noseband.
Here is Jen Mitchinson, an experienced rider in her own right who’s now joined the Legerete teacher training. Here she is mobilising her horses shoulders through neck rein turns and also developing more contact in the outside rein. He’s also free to mobilise his jaw and even (gasp) open his mouth if he wants
Another Master Teacher Bea Borelle riding her beautiful mare in a lovely neck extension. You’ll see double bridles also without nosebands. Nothing to crank here!

Naši partneři a sponzoři akcí PP Tršice