16 Vyjížďky s Lehkostí

Advent – den šestnáctý
Je víkend, výjimečně neprší, takže výborná příležitost si se svým přítelem vyjet ven! Jedna z věcí, které mám nejraději na koních trénovaných podle Školy lehkosti je, že si oba jsme si společně začali užívat objevování okolního světa.
Teď těžíme z našeho závazku trénovat tímto způsobem.
Když míjím jiné jezdce, tak často slýchám komentáře, jaké mám štěstí, že mám tak “klidné” koně. Ve skutečnosti mám koně, kteří jsou oba dobře přiježděni a kteří jsou díky tomu vyrovnaní. Můžete mít dobře přiježděného koně, který je “poslušný”, ale nevěří doopravdy ve vzájemný respekt mezi ním a jezdcem. A protože Légèreté věnuje tolik pozornosti souhlasu koně, výsledkem je velmi odlišný druh partnerství.
Několik příkladů toho, kdy mi říkali, jaké mám štěstí, že mám tak klidné koně…

  • Dokážeme v klidu stát, uvolnění, i když kolem nás projedou jiní koně a zrychlí.

  • Dokážeme snadno otevírat branky, bez tahání nebo tlačení. Koně chápou, jak pohybovat plecemi, zádí, zacouvat, zastavit – na nejjemnější pobídky

  • Umíme cválat a pak přejít přímo zpět do uvolněného kroku

  • Dokážeme se vyrovnat se “znepokojivými” věcmi

  • Nepotřebujeme spoustu vybavení, abychom měli koně “pod kontrolou”

    A spousta dalších věcí. Jeden z mých koní, který se ke mně dostal jako “radši si vem průvlečky nakrátko”, byl pro mě docela oříšek pochopit, jaký je a co potřebuje. Nedokázala bych to bez Légèreté

My Lusitano Des, who was not a good hacking horse! But who now ponies out my youngster and is a real pleasure to take out and about. We’re always solo so my photos are from horseback! This is Dartmoor in the U.K., it has had people and horses living here for many thousands of years.
Nikki Stephens and the fabulous Fernando enjoying some sunshine in Somerset
Merrigan Burton riding her young horse in the Derbyshire hills
ou can also school outside! Here is Veronika Bühn developing a collected trot in the autumnal colours .

Naši partneři a sponzoři akcí PP Tršice