20 Jezdecké školy, kde dbají na dobro koní

Advent – den dvacátý

Děkujeme Nikki Stephens za tento příspěvek a za koně, poníky a studenty Burcott Riding School. Prosím chápejte, že na fotkách jsou studenti, kteří se učí.

Když jsem nastoupila svou cestu podle Légèreté, znamenalo to pro mě v naší jezdecké škole v Somersetu několik změn. Každý, kdo tam s námi pracoval, se musel změnit také – především všichni, kdo vyučovali. Korektní a ohleduplné ježdění není vždy zrovna komerční, takže to přinášelo své problémy. Nicméně jsem pořád tady a přestože v menším, avšak lepším, učitelé, žáci a samozřejmě – koně.
Foto 1 – Děti jsou naše budoucnost. Zde několik našich poníků z ranní skupiny procvičují sed na svých sedacích kostech a nesení svých rukou. Všichni koně jsou na stihlovém udidle a bez nánosníků nebo obnosků.
Foto 2 – Základem je mít koně, který vám dovolí se naučit sedět. Zde je Helen, která často do hodin půjčuje svého vlastního koně, jak má lekci s Mouse, jedním z našich školních koní. Mouse se hezky nese sama. Důležité je dobře padnoucí sedlo – takové, které jezdci dovolí dobře sedět a zároveň koni dovolí se správně hýbat.
Foto 3 a 4 – Talento (22 let) – kůň, který odstartoval mou cestu k Légèreté, protože měl nejhorší házení hlavou, jaké jsem kdy u koně viděla. Byl ohodnocen jako nechopný ježdění bez průvleček, kamarád ho koupil pro mě s myšlenkou, že ho “snadno opravím”. Teď je to školní kůň s výbornou přirozenou rovnováhou, která umožní jezdci naučit se používat základní pomůcku – ruce. Při špatné rovnováze a silné nebo blokující ruce se s panem T. nikam nedostanete!
Na těchto fotkách ho Rachel jezdí s vysokým otevřeným týlem a poté po určitém procvičení začíná klenutí týlu, které používáme ke korektnímu natažení krku.
Foto 6 – Školní koně v rovnováze pomáhají oběma – žákům i učitelům – se zlepšit v základech. Pak se dostanou do lepšího postavení (doslova) pro zlepšování různých koní. Zde vidíme Caroline na Talentovi ve cvalu, jak opravdu pracují na zlepšení sedu.
Video 1 (v komentářích) – V tomto klipu jezdí Ginny na domácím odchovu Vinovi, který je slepý na pravé oko. Vino jí pomáhá se naučit Flèchi droit a pak pokračovat do natažení krku – umožní jí cítit změnu v rovnováze koně. To jsou dovednosti, které pak může použít pro výcvik svého vlastního mladého koně.
Abyste byli schopní něco správně učit, potřebujete motivaci, nadšení pro věc a znalosti. Pravidelná výuka, jako my, instruktoři Légèreté, dostáváme od Sylvie Stoessel, je nezbytná.

Na fotce 7 vidíme Caroline, naši hlavní učitelkou pro nováčky – děti i dospělé – má hodinu na provozním koni, který jí pomáhá zlepšit dovednosti a cítění.

A samozřejmě jako v každé jízdárně pro klienty všeho věku i úrovně, musí zde být prvek zábavy. Ve vánočním ráno se Maddie a Sophie rozhodly ukázat mladším jezdcům, že nepotřebují vždy sedlo, aby se udržely na koni. Rene a Harvey, naši dva malí cobové, zdá se, souhlasí (video v komentáři).

https://www.facebook.com/philippekarluk

Veselé Vánoce!

Photo 1 - Pony morning
Photo 2 - Mouse, giving Helen a chance to learn to sit well
Photo 3 - Talent high with an open poll
Photo 4 - Talento learning to flex the poll
Photo 5 - Extending the neck
Photo 6 - Letting Caroline learn about balance in canter
Photo 7 - one of Burcott's teachers getting lessons herself.
Merry Christmas everyone!

Naši partneři a sponzoři akcí PP Tršice